Rany osudu , alebo každí si je strojcom svojho šťastia.

Autor: Ján Hudec | 30.7.2014 o 14:03 | Karma článku: 6,29 | Prečítané:  490x

Bola chyba ,že som chcel byť stavbár. Ušľachtilé zamestnanie po vzore Rimanov, ktorí ak nebojovali, stavali svoje obydlia, či povestné Limes Romanus a všetky skvosty Rímskej architektúry,  čím nadobúdali zručnosť, udržiavali sa  v dobrej  fyzickej kondícii, dodržiavali hierarchiu velenia a dali tak základy modernému stavebníctvu.

Pre každého človeka je ťažké,  nájsť si na planéte svoje miesto. Kúštek zeme, na ktorej sa rozhodne stráviť svoj život. Miesto v spoločnosti  ľudí, ktorí o ňom čo to vedia a dávajú mu pocit, že niekam patrí. Väčšinu návodov ako žiť, nám odovzdajú počas 16 rokov života najbližší. Potom si začneme tvoriť sami, vlastné okruhy priateľov. Vytvoríme si aj predstavu spoločenskej vrstvy, do ktorej by sme chceli patriť. V 25 príde prvé vyúčtovanie našich zásluh. Ak sa snažíte, máte stále ilúziu, že idete správnym smerom. Postupne si začnete formovať svoj život, svoju budúcnosť, kariéru, manželstvá a podobne. V tomto období, sa už objavuje  zopár parašutistov , ktorí sa vymykajú z ideálnych predstáv života. Rozvody, bankroty, výpovede, choroby a zlyhania. Svet okolo nás, sa mení. Vidíme a začíname vnímať, tie kruté hrôzy života. Mnohý, tak ako aj ja, si uvedomia, že ak sa ten vlak rozbehne, nedá sa zastaviť. Ja som z vlaku vypadol :). Možno to bolo tým, že som sa prestal pozerať v noci na hviezdy. Prestal som pod vplyvom okolností, vnímať starosti, iného bežného človeka. Nevšímal som si tých, ktorý ležia po uliciach a utápajú sa v alkohole. Tváril som sa,že sa ma to netýka, že ja nie som zato zodpovedný. Všetci sme! Svojou ľahostajnosťou. Neprejavoval som  im súcit, len ľútosť a  pohoršenie. Stalo sa to, že som prišiel o prácu, o svoju lásku,  o svoje úspory. Od pondelka som na ulici. Začínam s aktivačnými prácami. S reflexnou vestou, aby ma bolo dobre vidieť. Ak ma spoznáte, môžte na mňa zatrúbiť, rád odkývam.  

Mojim povolaním aj koníčkom, bolo aj je stavebníctvo. Doba je tak nastavená, že vás dodávatelia zamestnajú iba na čas , ktorým prebieha výstavba. Potom sa Vás zbavia dohodou o rozviazaní pracovného pomeru. Ak stavba trvala 11 mesiacov a zaregistrujete sa na úrade práce, nemáte nárok na podporu. Obrátite sa na hmotnú núdzu. A tak sa podla nového zákona, ocitnete na ulici s reflexnou vestou. Hanba nehanba nie je,  kam uskočiť. Napriek tomu, že som nezamestnaný, platím účty za telefón aj životnú poistku. Almužna 62,50€ mi udržala, aký taký mravný kódex, aby som nemal ťažké srdce na štát. Moja frustrácia z toho, že si neviem nájsť prácu, napriek svojej kvalifikácií, snahe, telefonátom a nekonečnému mailovaniu, je vyliečená skvelou reformou. Sám štát mi ponúkol prácu. Prácu na ulici. Môžem ju odmietnuť, ale neurobím to. 

Takže managerikovia , živnostníci, podnikatelia budte zhovievaví k ľuďom na ulici, lebo neviete, ktoré ráno sa zobudíte a budete ako my. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Inteligentná domácnosť je drahá. Slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.


Už ste čítali?